Windows Phone 7 na telefonach Nokii?
21 grudnia 2010, 10:17W internecie pojawiły się pogłoski, jakoby Microsoft prowadził z Nokią rozmowy dotyczące sprzedawania przez fińskiego giganta telefonów z systemem Windows Phone 7. Podpisanie odpowiedniej umowy z największym na świecie producentem telefonów komórkowych byłoby dla koncernu z Redmond olbrzymią szansą na wypromowanie swojego OS-u.
Wkrótce zadebiutuje smartfon Nokii z Androidem?
11 lutego 2014, 17:14Dziennikarze The Wall Street Journal donosi, że pod koniec bieżącego miesiąca podczas Mobile World Congress Nokia zaprezentuje smartfon z... systemem Android. To mogłoby potwierdzać krążące od dłuższego czasu pogłoski, jakoby fińska firma przygotowywała urządzenie z Androidem. Jednak informacja jest o tyle zaskakująca, że Nokia jest właśnie przejmowana przez Microsoft.
Dziurawa Vista?
26 grudnia 2006, 11:41Eksperci ds. bezpieczeństwa oraz cyberprzestępcy szukają prawdopodobnej dziury w systemie Windows Vista. O istnieniu luki poinformował 15 grudnia jeden z rosyjskich programistów.
Microsoft wskazał winnego
1 lutego 2011, 12:57Na początku bieżącego roku część użytkowników telefonów z systemem Windows Phone 7 zaczęło skarżyć się, że ich urządzenie wysyła i odbiera duże ilości danych, szybko wyczerpując limity transferu przysługujące w ramach miesięcznego abonamentu.
Bezpłatny Windows?
28 lutego 2014, 17:40Rosyjscy hakerzy z grupy WZOR opublikowali zrzuty ekranowe systemu Windows 8.1 Bing Edition. Poinformowali przy tym, że Microsoft ma zamiar poeksperymentować z darmowym systemem operacyjnym
Vista już złamana?
31 stycznia 2007, 11:49Alex Ionescu, współtwórca oprogramowania ReactOS, poinformował, że udało mu się złamać system DRM zastosowany w 64-bitowej wersji Windows Vista. Jeśli jest to prawda, to możliwe będzie kopiowanie materiałów chronionych tych systemem.
Elop zapowiada tanie telefony z Windows Phone
21 lutego 2011, 16:16Stephen Elop, prezes Nokii, zapowiedział, że jeszcze w bieżącym roku na rynek trafią tanie telefony z systemem Windows Phone. W wywiadzie dla Reutera Elop stwierdził, że jednym z głównym punktów rozmów z Microsoftem była możliwość znacznego obniżenia cen telefonów.
Microsoft udostępni 7 biuletynów bezpieczeństwa
9 czerwca 2014, 09:18Jutro w ramach Patch Tuesday Microsoft opublikuje siedem biuletynów bezpieczeństwa. Znajdą się w nich poprawki dla firmowego oprogramowania – Windows, Explorera, Office'a i Lynca. Dwa biuletyny zostały ocenione jako „krytyczne”
Mównica
20 września 2006, 10:11Microsoft często oczekuje na ruchy konkurencji, sprawdzając w ten sposób reakcję rynku na pojawiające się produkty. Było tak w przypadku odtwarzacza iPod, gdy firma z Redmond czekała pięć lat, zanim zdecydowała się poinformować o konkurencyjnym produkcie, odtwarzaczu Zune. Teraz Microsoft postanowił podążyć w ślady serwisu YouTube, prezentując swoją wersję tego pomysłu.
Elop odchodzi z Microsoftu
18 czerwca 2015, 08:52Microsoft przeprowadził zmiany organizacyjne. W ich wyniku z firmy odchodzi Stephen Elop, były szef Nokii, który wraz z wykupieniem przez Microsoft wydziału telefonów komórkowych Nokii trafił – po raz drugi w karierze – do giganta z Redmond.

